Zastosowanie ziemi okrzemkowej

Pasta do zębów, peeling do twarzy i ciała to tylko niektóre sposoby wykorzystania ziemi okrzemkowej. Stosowana wewnętrznie spożywcza ziemia okrzemkowa może pomóc w usuwaniu pasożytów przewodu pokarmowego oraz szkodliwych bakterii. Może być także naturalnym środkiem do zwalczania szkodliwych owadów zarówno w domu, jak i w budynkach gospodarczych.

Naukowcy interesują się ziemią okrzemkową ze względu na jej unikalne właściwości. Prowadzone są między innymi badania nad zastosowaniem ziemi okrzemkowej do oczyszczania wody z metali ciężkich oraz wykorzystaniem jej jako leku przeciw pasożytom u zwierząt. Badania wykazały również duży potencjał ziemi okrzemkowej jako naturalnej substancji wspomagającej ekologiczny chów zwierząt. Ziemia okrzemkowa może również stać się cenną alternatywą dla chemicznych środków owadobójczych. Można ją stosować do zwalczania między innymi pluskiew, roztoczy kurzu domowego, karaluchów, mrówek i pcheł. Miłośnicy bonsai stosują ziemię okrzemkową jako dodatek do podłoża w doniczkach.

Uzupełnia niedobory krzemu w organizmie

Krzem jest niezbędny do budowy ścięgien, chrząstek, naczyń krwionośnych i kości. Jest ważnym składnikiem odżywczym dla niemal wszystkich narządów wewnętrznych człowieka - między innymi serca, wątroby i płuc. Zawartość krzemu w tym, co jemy jest zbyt niska, by sprostać potrzebom naszego organizmu. Ziemia okrzemkowa pomaga uzupełnić te braki.

Zdrowie serca i nie tylko

Badania wykazały, że ziemia okrzemkowa może wspomagać dobrą kondycję serca, korzystnie wpływając na poziom cholesterolu. Składniki odżywcze, takie jak krzem, sód, wapń, magnez, żelazo i inne mikroelementy występujące w ziemi okrzemkowej wspomagają budowę i regenerację mięśni i kości. Nie zapominajmy, że serce to też mięsień.

Wspomaga zdrowie skóry

Pasta do zębów, peeling do twarzy lub ciała? Ziemia okrzemkowa dzięki swoim właściwościom ściernym świetnie nadaje się do takich zastosowań. Odpowiednie złuszczanie martwego naskórka pomaga utrzymać skórę w dobrej kondycji, odświeża ją i oczyszcza. Naturalna krzemionka, w którą bogata jest ziemia okrzemkowa, ma wpływ na zdrowie skóry, paznokci, zębów i włosów.

Oczyszczanie wewnętrzne

Ziemia okrzemkowa działa jak łagodny peeling zarówno zewnętrznie, jak i wewnętrznie. Pomaga pozbyć się pasożytów z jelit i szkodliwych bakterii z przewodu pokarmowego. Badania wykazały, że może być stosowana jako lek przeciw pasożytom także u zwierząt gospodarskich.

Naturalnie owadobójcza

Okazuje się, że ziemia okrzemkowa może też służyć do ochrony przed owadami-szkodnikami. Badania wskazują, że sproszkowana ziemia okrzemkowa zabija owady, które zagrażają uprawom roślin lub są niepożądanymi gośćmi w domach. Można ją stosować do zwalczania między innymi pluskiew, roztoczy kurzu domowego, karaluchów, mrówek i pcheł. Jest naturalnym środkiem ochrony roślin uprawnych. Powszechne stosowanie pestycydów sprawiło, że wiele gatunków owadów uodporniło się na te substancje. Ziemia okrzemkowa działa w inny sposób niż chemiczne środki ochrony roślin i przede wszystkim jest nietoksyczna dla ludzi.

Autoryzowany sklep:

sklep ze zdrową żywnością

Opinie na temat produktu jakim jest ziemia okrzemkowa

Kontakt:

Zapraszamy do pisania maili poprzez poniższy formularz.

imię i nazwisko:
telefon:
mail:
Kontakt

Jeżeli masz pytania odnośnie ziemi okrzemkowej zapraszamy do kontaktu z nami.

tel. +48 509 420 156

Copytight

2015 © Copyright by ziemiaokrzemkowa.info. Kopiowanie treści bez zgody autora zabronione.