Czym jest ziemia okrzemkowa?

Ziemia okrzemkowa nazywana jest również diatomitem lub ziemią diatomową. To mineralna skała osadowa, która składa się przede wszystkim z pancerzyków okrzemek, stąd pochodzi jej nazwa. Czym są okrzemki? To jednokomórkowe glony, które żyły na ziemi miliony lat temu. Skorupa, czyli ich ściana komórkowa, zawiera krzemionkę, czyli ditlenek krzemu. Ziemia okrzemkowa to skamieniałe szczątki tych właśnie skorupek.

Ziemia okrzemkowa cena

Ziemia okrzemkowa jest dość miękką skałą i łatwo kruszy się na biały lub żółtawy proszek. Do celów spożywczych jest specjalnie oczyszczana. Ma zastosowanie w zaskakująco wielu dziedzinach życia.

Spożywcza ziemia okrzemkowa, dzięki zawartości 85% krzemionki, jest źródłem naturalnego krzemu - mikroelementu bardzo ważnego dla naszego zdrowia.

Oprócz tego zawiera:

  • wapń
  • sód
  • magnez
  • żelazo
  • inne mikroelementy

Dzięki właściwościom ściernym wykorzystywana jest w pastach do zębów, jako peeling do twarzy i ciała, a także jako swoisty peeling wewnętrzny pomagający pozbyć się szkodliwych bakterii i pasożytów z przewodu pokarmowego.

W różnych gałęziach przemysłu wykorzystywane są jej właściwości filtrujące, izolujące, absorpcyjne, polerujące, czyszczące, wybielające i inne. Ziemia okrzemkowa wykazuje też właściwości owadobójcze i pasożytobójcze, przy czym w przeciwieństwie do wielu używanych powszechnie środków chemicznych - jest nietoksyczna dla ludzi i zwierząt domowych i gospodarskich.

Autoryzowany sklep:

sklep ze zdrową żywnością

Opinie na temat produktu jakim jest ziemia okrzemkowa

Kontakt:

Zapraszamy do pisania maili poprzez poniższy formularz.

imię i nazwisko:
telefon:
mail:
Kontakt

Jeżeli masz pytania odnośnie ziemi okrzemkowej zapraszamy do kontaktu z nami.

tel. +48 509 420 156

Copytight

2015 © Copyright by ziemiaokrzemkowa.info. Kopiowanie treści bez zgody autora zabronione.